Projekty

Wittner-garden

Výborná komunikácia s p.Wittnerom a jeho dôvera v projekt boli kľúčovým faktorom pri výstavbe tejto modernej a atypickej rodinnej záhrady. Zaujímavé kompozičné členenie sa nesie v znamení jednoduchosti a formálnosti v kombinacii s pestrosťou samotnej výsadby.

Dominantou záhrady sú bodovo osadené guľovité formy okrasných višní po obvode pozemku, ktoré sú dotvárané skupinami tradičných trvaliek,hýriacimi farbami v každom ročnom období. Vďaka premenlivosti kvetov je záhrada zaujímavá od jarných až po jesenné mesiace. Okrasné trávy dodávajú kompozícii dynamiku a jemnosť.

Debutová záhrada

Záhrada bola budovaná ešte počas štúdia na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva v Nitre.Jedná sa o veľmi maličkú záhradu,preto sme sa rozhodli pre vyvýšené záhony, aby sme priestor trochu oživili a zároveň zakryli vyvýšenou výsadbou nepekný výhľad na susedov dom.Použitie trvaliek a dreva dodávajú záhradke príjemný vidiecky šrmnc, v neposlednom rade premenlivosť v každom ročnom období.

Záhrada s veľkou skalkou

V tejto 9 árovej záhrade dominuje práve skalka, ktorou je oddelená samotná záhrada od rozmernej terasy vo svahu. Snahou bolo vytvoriť menej typickú skalku prirodzeným striedaním skupín skál a výsadieb. Zvyšok záhradky je riešený klasicky v štýle prírodne krajinárskom.

Krušpánová moderná záhrada

Cieľom tohto projektu bolo vytvoriť nielen modernejšiu formálnejšiu verziu malej záhradky, ale jednou z požiadaviek bola atypickosť, "neokukanosť" a odlišnosť od iných záhrad. To sa nám podarilo práve použitím oddychovej spevnenej plochy /ktorá si na dorábku ešte musí počkať/ uprostred záhradky,na rozdiel od tradičnejších návrhov, pre ktoré je typické využitie trávnika ako centrálnej plochy so záhonmi po obvode.

Dominantou je okrem budúceho prestrešeného moderného posedenia aj využitie množstva krušpánových gúľ kontrastných svojim zostrihom k rovným a ostrým hranám štvorcov, v ktorých sú vysadené.

Tradičná záhrada

Jedná sa o tradične riešenú rodinnú záhradku v štýle prírodne krajinárskom, dominuje centrálny trávnik a po obvode jemné oblúkovité záhony vysadené kvitnúcimi krami či trvalkami.

Veľká moderná záhrada

Záhrada je riešená formálnym štýlom,ktorý sa vyznačuje jednoduchými líniami spestrenými bohatšou výsadbou obľúbených trvalkových záhonov. Stromoradie guľovitých agátov oddeľuje okrasnú záhradku od úžitkovej časti. Jemnosť ostrým tvarom záhonov dodávajú opäť okrasné trávy.  Dominuje rozľahlá trávnatá plocha, ktorá bude určite troma malými synmi domácich značcne využívaná.

Záhradka 7

Záhradka 8

Záhradka 9

Ostatné projekty

Telefón 0903 467 411 | Email wittner@wittner-haus.sk

© Copyright 2012 WITTNER HAUS spol. s r.o. | tvorba webstránok | studio1.sk | reklama a dizajn